نمودار تعادل Ichimoku Kinko Hyo ، معاملات با احتمال بالاتر را در بازار فارکس جدا می کند. این مورد برای جریان اصلی جدید است اما در بین معامله گران تازه کار و باتجربه محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است. Ichimoku که به دلیل کاربردهای خود در بازارهای آتی و سهام شناخته شده است ، داده های بیشتری را نشان می دهد که عملکرد قابل اطمینان تری را ارائه می دهد. این نرم افزار چندین تست را ارائه می دهد و سه شاخص را در یک نمودار ترکیب می کند و به یک معامله گر اجازه می دهد تا آگاهانه ترین تصمیم را بگیرد. بیاموزید که Ichimoku چگونه کار می کند و چگونه می تواند در استراتژی تجارت استفاده شود.

روشهای کلیدی
نمودار ایچیموکو معاملات با احتمال بالاتر را در بازار فارکس جدا می کند.
خطوط Tenkan و Kijun Sens به عنوان یک کراس اوور میانگین متحرک استفاده می شود که نشانگر تغییر روند و یک نقطه ورود به تجارت است.
Ichimoku “ابر” ، نمایانگر کنش قیمت فعلی و تاریخی است.
Chikou Span با نشان دادن روند غالب بازار به دلیل حرکت فعلی قیمت ، احساسات بازار را نشان می دهد.
آشنایی با نمودار ایچیموکو
قبل از اینکه یک معامله گر بتواند به طور موثر بر روی نمودار اجرا شود ، باید درک اساسی از اجزای سازنده نمودار Ichimoku ایجاد شود. Ichimoku در سال ۱۹۶۸ به روشی برخلاف بیشتر شاخص های فنی و کاربردهای نمودار ایجاد و آشکار شد. در حالی که برنامه ها معمولاً توسط آماردان یا ریاضیدانان صنعت تولید می شدند ، این شاخص توسط نویسنده روزنامه توکیو به نام Goichi Hosoda و تعداد انگشت شماری از دستیاران که محاسبات متعددی را اجرا می کردند ، ساخته شده است. ۱ این شاخص اکنون توسط بسیاری از اتاق های تجارت ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا چندین آزمایشات مربوط به عملکرد قیمت ، ایجاد معاملات با احتمال بالاتر. اگرچه بسیاری از معامله گران در هنگام استفاده از نمودار از خطوط زیادی که ترسیده اند ، مرعوب می شوند ، اما اجزای سازنده را می توان به راحتی به شاخص های معمول پذیرفته شده ترجمه کرد.

این برنامه از چهار م majorلفه اصلی تشکیل شده است و بینشهای کلیدی در مورد اقدام قیمت بازار FX را به تاجر ارائه می دهد. ابتدا نگاهی به خطوط Tenkan و Kijun Sens خواهیم انداخت. خطوط به عنوان یک کراس اوور متحرک استفاده می شود و می تواند به عنوان ترجمه های ساده میانگین متحرک ۲۰ و ۵۰ روزه اعمال شود ، اگرچه با بازه های زمانی کمی متفاوت.

۱٫ Tenkan Sen: به عنوان مجموع بالاترین و کمترین میزان تقسیم بر دو محاسبه می شود. Tenkan در نه دوره زمانی قبلی محاسبه شده است.

۲٫ Kijun Sen: به عنوان مجموع بالاترین و کمترین سطح تقسیم بر دو محاسبه می شود. اگرچه محاسبه مشابه است ، Kijun 26 دوره زمانی گذشته را در نظر می گیرد.

آنچه تاجر در اینجا می خواهد انجام دهد استفاده از کراس اوور برای شروع موقعیت است – شبیه به یک کراس اوور میانگین متحرک. با نگاهی به مثال خود در شکل ۱ ، می بینیم که کراس اوور Tenkan Sen (خط سیاه) و Kijun Sen (خط قرمز) در نقطه X قرار دارد. این کاهش به معنای پایین آمدن قیمت های کوتاه مدت به زیر قیمت بلند مدت است. روند ، نشانه روند نزولی یا حرکت به سمت پایین است.

Example of Ichimoku Chart: Tenkan Sen and Kijun Sen Crossover

حال بیایید نگاهی بیاندازیم به مهمترین م cloudلفه ، “ابر” Ichimoku که نمایانگر کنش قیمت فعلی و تاریخی است. رفتار آن تقریباً مشابه حمایت و مقاومت ساده با ایجاد موانع تشکیل دهنده است. دو جز components آخر برنامه Ichimoku عبارتند از:

۳٫ Senkou Span A: مجموع Tenkan Sen و Kijun Sen به دو تقسیم می شود. سپس محاسبه ۲۶ دوره زمانی قبل از اقدام قیمت فعلی ترسیم می شود.

۴- Senkou Span B: مجموع بالاترین و کمترین میزان تقسیم بر دو. این محاسبه در ۵۲ دوره زمانی گذشته انجام شده و ۲۶ دوره قبل ترسیم شده است.

پیشنهاد میکنم مقاله چیستی تحلیل زمانی در تحلیل تکنیکال را مطالعه نمایید.

پس از رسم نمودار ، از ناحیه بین دو خط با نام Kumo یا ابر یاد می شود. ابر نسبتاً ضخیم تر از خطوط پشتیبانی و مقاومت معمولی ، یک فیلتر کامل به معامله گران ارائه می دهد. ابر ضخیم تر تمایل دارد نوسان بازارهای ارز را در نظر بگیرد به جای اینکه سطح معاملات بصری را برای حمایت و مقاومت به معامله گر بدهد. شکاف از ابر و حرکت بعدی در بالا یا پایین آن تجارت بهتر و محتمل تری را نشان می دهد. بیایید نگاهی به مقایسه در شکل ۲ بیندازیم.

با استفاده از مثال USD / CAD ، تفاوت قابل مقایسه ای را بین این دو ارز مشاهده می کنیم. اگرچه در نمودار استاندارد خود شاهد پشتیبانی واضح در ۱٫۱۵۲۲ هستیم (شکل ۲) ، اما متعاقباً شاهد بازآزمایی سطح هستیم. در این مرحله ، برخی معاملات احتمالاً متوقف می شوند ، زیرا عملکرد قیمت در برابر سطح بازگشت ، که حتی برای پیشرفته ترین معامله گر نیز تا حدودی نگران کننده است. با این حال ، در مثال Ichimoku ما (شکل ۳) ، ابر به عنوان یک فیلتر عالی عمل می کند. ابر با در نظر گرفتن نوسانات و به دست آوردن آشکار ، یک فرصت تجارت بهتر را در شکستن رقم ۱٫۱۴۵۰ نشان می دهد. در اینجا ، اقدام قیمت معامله نمی شود ، و تجارت را در روند کلی روند نزولی نگه می دارد.

Example of USD/CAD Breakout

Example of USD/CAD Breakout using Ichimoku Chart

آخرین قطعه ایچیموکو Chikou Span است. Chikou که به سادگی احساسات بازار دیده می شود ، با استفاده از آخرین قیمت بسته شدن محاسبه می شود و ۲۶ دوره قبل از اقدام قیمت ترسیم می شود. این ویژگی با نشان دادن روند حاکم بر حرکت فعلی قیمت ، احساس بازار را نشان می دهد. تفسیر ساده است: با تسلط فروشندگان بر بازار ، دامنه Chikou در زیر روند قیمت قرار می گیرد در حالی که عکس این امر در سمت خرید اتفاق می افتد. وقتی یک جفت در بازار جذاب باقی بماند یا خریداری شود ، دامنه افزایش می یابد و بالاتر از قیمت عمل می کند.

Example of an Ichimoku Chart and the Chikou Span

قرار دادن نمودار ایچیموکو همه با هم
برای یادگیری نحوه تجارت نمودار Ichimoku هیچ جایگزینی بهتر از برنامه وجود ندارد. بیایید بهترین روش تجارت تکنیک ابر Ichimoku را تجزیه کنیم.

Example of Trading the Ichimoku Chart and the Cloud

تجارت ابر Ichimoku
با در نظر گرفتن مثال دلار آمریکا / ین ژاپن (USD / JPY) در شکل ۴ ، سناریوی شکل ۵ بر روی جفت ارز متغیر است که در محدوده ای از ۱۱۶ تا ۱۱۹ شکل است. در اینجا ، ابر محصولی از سناریوی محدود طی چهار ماه اول است و به عنوان یک مانع حمایت و مقاومت قابل توجه شناخته می شود. با این تاسیس ، ما به Tenkan و Kijun Sen نگاه می کنیم.

همانطور که در بالا ذکر شد ، این دو شاخص به عنوان یک کراس اوور میانگین متحرک عمل می کنند ، که Tenkan نشان دهنده یک میانگین متحرک کوتاه مدت است و Kijun به عنوان پایه عمل می کند. در نتیجه ، Tenkan به زیر Kijun فرو می رود و این نشانگر کاهش قیمت است. با این حال ، با عبور متقاطع در ابر در نقطه A در شکل ۵ ، سیگنال نامشخص است و قبل از در نظر گرفتن ورودی باید از ابر پاک شود.

همچنین می توانیم احساس نزولی را از طریق Chikou Span تأیید کنیم ، که در این مرحله همچنان زیر قیمت است. اگر Chikou بالاتر از قیمت بود ، احساس صعودی را تأیید می کرد. با جمع آوری همه اینها ، ما اکنون به دنبال موقعیتی کوتاه در جفت ارزی دلار آمریکا / ین ژاپن هستیم.

Example of Trading the Ichimoku Chart, Cloud, and Chikou Span

ما می خواهیم قبل از شروع هر نوع موقعیت فروش کوتاه ، جلسه نزدیک به ابر را ببینیم زیرا ابر را با مانع مقاومت / مقاومت برابر می دانیم. در نتیجه ، ما در نقطه B نمودار خود وارد می شویم. در اینجا ، ما با شکست قیمت اقدام در سطح پشتیبانی در ۱۱۴٫۵۶ ، شکسته شدن ابر را تأیید کرده ایم. معامله گر اکنون می تواند تصمیم بگیرد ورودی را در رقم پشتیبانی ۱۱۴٫۵۶ قرار دهد یا سفارش را یک نقطه زیر پایین جلسه قرار دهد. قرار دادن ترتیب یک نقطه در زیر به منزله تأیید این است که حرکت برای حرکت دیگر پایین می آید.

متعاقباً ، ایستگاه را دقیقاً بالای قسمت بالای شمع درون تشکیل ابر قرار می دهیم. در این مثال ، در نقطه C یا ۱۱۶٫۶۵ است. در صورت ادامه حرکت ، قیمت نباید بالاتر از این قیمت معامله شود. بنابراین ، ما ورودی در ۱۱۴٫۲۲ و متوقف مربوطه در ۱۱۶٫۶۵ داریم ، که خطر خود را با ۲۴۳ پیپ کنار می گذاریم. مطابق با مدیریت صحیح پول ، تجارت به حداقل نسبت ریسک / پاداش ۱: ۱ با ریسک / پاداش ترجیحی ۲: ۱ برای فرصت های قانونی نیاز دارد. در مثال ما ، هنگامی که قیمت قبل از عقب نشینی به پایین ترین سطح ۱۰۸٫۹۶ رسیده است ، نسبت ریسک / پاداش ۲: ۱ را حفظ خواهیم کرد. این تقریباً برابر با ۵۰۰ پیپ و یک خطر ۲: ۱ برای پاداش دادن است – یک فرصت سودآور.

یک نکته مهم برای یادآوری: توجه کنید که چگونه Ichimoku در بازه های زمانی طولانی تری اعمال می شود ، زیرا این نمونه ارقام روزانه را نشان می دهد. از آنجا که نوسانات در بازه های زمانی کوتاهتری وجود دارد ، این برنامه با بسیاری از شاخص های فنی به خوبی کار نخواهد کرد.

برای بازبینی نمودار ایچیموکو:
۱٫ رجوع به صلیب کیجون / تنکان شود. کراس اوور بالقوه در هر دو خط به شکلی مشابه میانگین متحرک کراس اوور عمل خواهد کرد. این رخداد فنی برای جداسازی حرکت در عملکرد قیمت عالی است.

۲٫ Down / Uptrend را با Chikou تأیید کنید. با تأیید منطبق بودن بازار در بازار کراس اوور ، احتمال معاملات افزایش خواهد یافت ، زیرا مانند نوسانگر حرکت حرکت می کند. اسیلاتورها شاخص های فنی هستند که عملکرد قیمت را با باندهای بالا و پایین دنبال می کنند.

۳٫ اقدام قیمت باید ابر را بشکند. روند نزولی یا صعودی قریب الوقوع باید شکاف واضحی از “ابر” مقاومت یا پشتیبانی ایجاد کند. این تصمیم احتمال فعالیت تجارت به نفع تاجر را افزایش می دهد.

۴- هنگام قرار دادن مطالب ، از مدیریت پول صحیح پیروی کنید. معامله گر می تواند با رعایت قوانین دقیق مدیریت پول ، نسبت های ریسک / پاداش را متعادل کرده و موقعیت را کنترل کند.

خط پایین
شاخص نمودار ایچیموکو در ابتدا ترسناک است ، اما یک بار خراب شد. هر معامله گر کاربرد را مفید می داند. نمودار سه شاخص را در یک قرار داده و یک روش فیلتر شده برای اقدام قیمت را برای معامله گر ارز ارائه می دهد. علاوه بر این ، این روش نه تنها احتمال تجارت در بازارهای FX را افزایش می دهد ، بلکه به جداسازی حرکت واقعی کمک می کند. Ichimoku جایگزینی برای معاملات پر خطرتر فراهم می کند ، جایی که موقعیت فرصت بازپرداخت سود قبلی را دارد.

اسپانسر شده
استخدام یک حرفه ای: تدوین استراتژی مالی خود
یافتن یک مشاور مالی می تواند چالش برانگیز باشد ، اما متخصص مناسب می تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی مالی متناسب با اهداف بازنشستگی خود ایجاد کنید. ابزار رایگان SmartAsset حدس و گمان را از روند خارج می کند و فقط در ۵ دقیقه شما را با مشاوران مالی امانت مطابقت می دهد. اگر آماده همسان شدن با مشاورانی هستید که می توانند در رسیدن به اهداف مالی خود به شما کمک کنند ، همین حالا شروع کنید.