از هر معامله گر فنی بخواهید و آنها به شما نشان می دهند که برای تعیین موثر تغییر در روند الگوهای قیمت سهام ، شاخص درستی لازم است. با این حال ، هر کاری که یک شاخص “درست” می تواند برای کمک به یک تاجر انجام دهد ، دو شاخص سازگار می توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

هدف این مقاله تشویق معامله گران برای جستجو و شناسایی کراس اوور MACD همزمان صعودی همراه با کراس اوور تصادفی صعودی و استفاده از این شاخص ها به عنوان نقطه ورود به تجارت است.

روشهای کلیدی
یک تاجر فنی یا محققی که به دنبال اطلاعات بیشتر است ، می تواند از جفت شدن نوسانگر تصادفی و MACD ، دو شاخص مکمل ، سود بیشتری کسب کند تا اینکه فقط به یک شاخص نگاه کند.
به طور جداگانه ، این دو شاخص در مکان های مختلف فنی کار می کنند و به تنهایی کار می کنند. در مقایسه با تصادفی ، که جهش های بازار را نادیده می گیرد ، MACD گزینه معتبرتری به عنوان تنها شاخص تجارت است.
با این حال ، تصادفی و MACD یک جفت ایده آل هستند و می توانند تجربه تجارت پیشرفته و م moreثرتری را فراهم کنند.
جفت شدن تصادفی و MACD
جستجوی دو شاخص مشهور که به خوبی با هم کار می کنند منجر به این جفت شدن نوسان ساز تصادفی و واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD) شد. این تیم به این دلیل کار می کند که تصادفی در حال مقایسه قیمت بسته شدن سهام با دامنه قیمت آن در یک بازه زمانی خاص است ، در حالی که MACD تشکیل دو میانگین متحرک است که از یکدیگر متفاوت و همگرا هستند. این ترکیب پویا اگر در حداکثر پتانسیل خود استفاده شود بسیار کارآمد است.

کار تصادفی
تاریخچه نوسان ساز تصادفی با ناسازگاری پر شده است. بیشتر منابع مالی ، جورج سی لین ، یک تحلیلگر فنی که پس از پیوستن به مربیان سرمایه گذاری در سال ۱۹۵۴ ، تحصیلات تصادفی را مطالعه کرد ، به عنوان خالق نوسان ساز تصادفی معرفی می کند. اما لین اظهارات ضد و نقیضی در مورد اختراع نوسان ساز تصادفی بیان کرد. ممکن است رئیس وقت مربیان سرمایه گذاری ، رالف دیستانت ، یا حتی یکی از اقوام ناشناخته شخص دیگری در داخل سازمان ، آن را ایجاد کرده باشد. ۱

گروهی از تحلیلگران به احتمال زیاد نوسانگر را بین ورود لین به مربیان سرمایه گذاری در سال ۱۹۵۴ و ۱۹۵۷ اختراع کردند ، زمانی که لین حق چاپ را برای آن ادعا کرد. ۱

نوسانگر تصادفی دو جز are دارد:٪ K و٪ D. ٪ K خط اصلی است که تعداد دوره های زمانی را نشان می دهد و٪ D میانگین متحرک٪ K است.

درک چگونگی شکل گیری تصادفی یک چیز است ، اما دانستن واکنش آن در شرایط مختلف از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای مثال:

محرک های رایج زمانی اتفاق می افتد که خط٪ K به زیر ۲۰ برسد – سهام بیش از حد فروخته می شود و این یک سیگنال خرید است.
اگر٪ K به زیر ۱۰۰ رسید و به سمت پایین حرکت کرد ، سهام باید قبل از آنکه به زیر ۸۰ برسد ، فروخته شود.
به طور کلی ، اگر مقدار٪ K بالاتر از٪ D باشد ، در این صورت یک کراس اوور سیگنال خرید نشان داده می شود ، به شرطی که مقادیر زیر ۸۰ باشد. اگر بالاتر از این مقدار باشند ، امنیت بیش از حد خریداری شده در نظر گرفته می شود.

کار با MACD
MACD به عنوان یک ابزار تجاری همه کاره که می تواند حرکت قیمت را نشان دهد ، در شناسایی روند و جهت قیمت نیز مفید است. نشانگر MACD قدرت کافی برای ایستادن به تنهایی را دارد ، اما عملکرد پیش بینی کننده آن مطلق نیست. با استفاده از شاخص دیگر ، MACD واقعاً می تواند مزیت معامله گر را افزایش دهد.

پیشنهاد ویژه: حتما مقاله نحوه استفاده از شاخص مقاومت نسبی (RSI) را مطالعه کنید.

اگر یک معامله گر نیاز به تعیین قدرت روند و جهت سهام داشته باشد ، تداخل دادن خطوط میانگین متحرک آن بر روی هیستوگرام MACD بسیار مفید است. MACD همچنین می تواند به عنوان یک هیستوگرام به تنهایی مشاهده شود.

محاسبه MACD
برای آوردن این شاخص نوسانی که در زیر و زیر صفر در نوسان است ، محاسبه ساده MACD لازم است. با کسر میانگین متحرک نمایی ۲۶ روزه (EMA) قیمت یک اوراق بهادار از میانگین متحرک ۱۲ روزه قیمت آن ، یک مقدار شاخص نوسان دهنده بازی می شود. به محض افزودن خط ماشه (میانگین متحرک نمایی ۹ روزه) ، مقایسه این دو یک تصویر معاملاتی ایجاد می کند. اگر مقدار MACD بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۹ روزه باشد ، به عنوان یک کراس اوور متحرک صعودی در نظر گرفته می شود.

مفید است که توجه داشته باشید چند روش شناخته شده برای استفاده از MACD وجود دارد:

مهمترین چیز ، تماشای واگرایی ها یا عبور از خط مرکزی هیستوگرام است. MACD فرصت های خرید بالای صفر و فرصت های فروش زیر را نشان می دهد.
مورد دیگر اشاره به تقاطع میانگین متحرک و ارتباط آنها با خط مرکزی است.
یکپارچه سازی کراس اورهای صعودی
برای اینکه بتوان چگونگی ادغام یک کراس اوور صعودی MACD و کراس اوور تصادفی صعودی را در یک استراتژی تأیید روند بررسی کرد ، کلمه “صعودی” باید توضیح داده شود. در ساده ترین اصطلاح ، صعودی به سیگنالی قوی برای افزایش مداوم قیمت ها اشاره دارد. یک سیگنال صعودی همان چیزی است که اتفاق می افتد هنگامی که میانگین متحرک با سرعت بالاتر از میانگین متحرک کندتر عبور می کند ، حرکت بازار را ایجاد می کند و پیشنهاد می کند افزایش قیمت بیشتر باشد.

در مورد MACD صعودی ، این هنگامی رخ می دهد که مقدار هیستوگرام بالاتر از خط تعادل باشد ، و همچنین هنگامی که خط MACD از EMA نه روزه ارزش بیشتری دارد ، که “خط سیگنال MACD” نیز نامیده می شود.
واگرایی صعودی تصادفی هنگامی اتفاق می افتد که مقدار٪ K از٪ D عبور می کند ، و این احتمال وجود دارد که یک چرخش قیمت وجود داشته باشد.
Crossover in Action: Genesee & Wyoming Inc.
در زیر مثالی از چگونگی و زمان استفاده از تصادف دو ضربدر MACD آورده شده است.

به خطوط سبز توجه داشته باشید که این دو نشانگر چه زمانی به صورت همگام حرکت می کنند و صلیب تقریباً بی نقصی که در سمت راست نمودار نشان داده شده است.

استراتژی معاملاتی اندیکاتور مکدی

ممکن است چند مورد را مشاهده کنید که MACD و تصادفات تصادفی نزدیک به هم عبور باشند: به عنوان مثال ژانویه ۲۰۰۸ ، اواسط مارس و اواسط آوریل. حتی به نظر می رسد که آنها به طور هم زمان روی نمودار به این اندازه عبور کرده اند ، اما وقتی یک نگاه دقیق تر بیندازید ، متوجه می شوید که آنها در طی دو روز از یکدیگر عبور نکرده اند ، که ملاک تنظیم این بود اسکن کردن ممکن است بخواهید معیارها را تغییر دهید تا ضربدرهایی را که در یک بازه زمانی وسیع تر اتفاق می افتند در آن بگنجانید تا بتوانید حرکاتی مانند موارد زیر را ثبت کنید.

تغییر پارامترهای تنظیمات می تواند به ایجاد یک روند طولانی مدت کمک کند ، که به یک تاجر کمک می کند تا از اره برقی جلوگیری کند. این کار با استفاده از مقادیر بالاتر در تنظیمات بازه / زمان انجام می شود. این معمولاً “صاف کردن چیزها” نامیده می شود. البته معامله گران فعال در تنظیمات اندیکاتور خود از بازه های زمانی بسیار کوتاه تری استفاده می کنند و به جای نمودار با ماه ها یا سالها سابقه قیمت ، به یک نمودار پنج روزه مراجعه می کنند.

استراتژی
ابتدا ، به دنبال کراس اوورهای صعودی باشید تا در طی دو روز از یکدیگر اتفاق بیفتند. در حالت ایده آل ، هنگام استفاده از استراتژی تصادفی و MACD ، تلاقی مضاعف در زیر خط ۵۰ در تصادفی رخ می دهد تا حرکت قیمتی طولانی تری را تجربه کند. و ترجیحاً ، شما می خواهید در طی دو روز پس از قرار دادن معامله ، مقدار هیستوگرام بالاتر باشد یا از صفر حرکت کند.

همچنین توجه داشته باشید که MACD باید پس از تصادفی کمی عبور کند ، زیرا گزینه جایگزین می تواند نشانه غلطی از روند قیمت ایجاد کند یا شما را در یک روند وارونه قرار دهد.

سرانجام ، تجارت سهام بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ایمن تر است ، اما این یک ضرورت مطلق نیست.

ملاحظات خاص
مزیت این استراتژی این است که به معامله گران فرصتی می دهد تا نقطه ورود بهتری را در سهام با روند صعودی حفظ کنند یا مطمئن باشند که هر روند نزولی در هنگام صید پایین برای نگهداری طولانی مدت ، خود را معکوس می کند. این استراتژی را می توان در جایی که نرم افزار نمودار سازی اجازه می دهد ، به اسکن تبدیل کرد.

با هر مزیت ارائه هر استراتژی ، همیشه یک ضرر وجود دارد. از آنجا که صف آرایی در بهترین موقعیت خرید به مدت زمان طولانی تری نیاز دارد ، معاملات واقعی سهام با دفعات کمتری انجام می شود ، بنابراین ممکن است به یک سبد سهام بزرگتر برای تماشا نیاز داشته باشید.

تلاقی تصادفی و MACD به معامله گر اجازه می دهد فواصل را تغییر دهد ، و نقاط ورودی بهینه و سازگار را پیدا کند. از این طریق می توان آن را برای نیازهای معامله گران فعال و سرمایه گذاران تنظیم کرد. با هر دو بازه نشانگر آزمایش کنید و خواهید دید که چگونه کراس اوورها به طور متفاوتی به صف می شوند ، سپس تعداد روزهایی را که برای سبک معاملاتی شما بهترین عملکرد را دارند انتخاب کنید. همچنین ممکن است بخواهید یک شاخص شاخص قدرت نسبی (RSI) را فقط برای سرگرمی در ترکیب اضافه کنید.

اسپانسر شده
با یک استراتژی درست از بازنشستگی خود محافظت کنید
آیا روشی بهتر برای به حداکثر رساندن درآمد بازنشستگی خود می خواهید؟ یک استراتژی مالی جامع می تواند در تصمیم گیری هوشمندانه در زمینه سرمایه گذاری به شما کمک کند. برای ایجاد یک استراتژی مناسب برای شما ، از ابزار رایگان SmartAsset استفاده کنید تا در عرض ۵ دقیقه با مشاوران مالی امانتدار همسو شوید. درباره اینکه SmartAsset چگونه می تواند به شما در رسیدن به اهداف مالی خود کمک کند و هم اکنون با مشاوران خود مطابقت داشته باشید ، بیشتر بیاموزید.

منبع: https://www.investopedia.com