هوش مصنوعی از جمله فناوری ها و تکنولوژی هایی است، که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. هوش مصنوعی شاخه ای از علوم کامپیوتری است که در آن به ساخت ماشین های هوشمند پرداخته می شود. ماشین هایی که به صورت و مانند انسان عمل می کنند و واکنش هایی را مانند انسان انجام می دهد. بنابراین باید گفت که هوش مصنوعی سیستمی است که با شناخت محیط اطراف به افراد برای تجزیه و تحلیل ها کمک می کند. از این فناوری در حوزه مالی و سهام بسیار استفاده می شود و بر اساس آن اقدام به معامله و یا خرید نمود. برای استفاده از از هوش مصنوعی در تحلیل تکنیکال همراه ما باشید و این مقاله را تا به آخر مطالعه کنید.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی از جمله فناوری ها و تکنولوژی هایی است، که در سال های اخیر مطرح شده و بسیاری از حوزه های مختلف زندگی را درگیر خود کرده است. امروزه بسیاری از حوزه ها، از حوزه سیاست گرفته تا اقتصاد با هوش مصنوعی سرو کار دارند. امروزه هوش مصنوعی و تاثیراتی که بر بازارهای مالی دارد، به موضوعی داغ در بین بسیاری از تحلیل گران و معامله گران تبدیل شده است. این فناوری توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و در بخش های مختلف تا حدودی توسعه یافته است. در یک تعریف ساده و اجمالی می توان گفت که منظور از هوش مصنوعی مجموعه دستگاه ها و سیستم هایی می باشند، که می توانند رفتارهای هوشمندانه مانند رفتارهای انسانی را از خود بروز دهند.

هوش مصنوعی می تواند مانند انسان شرایط مختلف از جمله شرایط پیچیده و دشوار را شناسایی کند و بر اساس آن واکنش متناسب را نشان دهد. در هوش مصنوعی با شبیه سازی فرایندهای فکری و شیوه های استدلالی انسانی و پاسخ های موفق به آن ها می تواند دانش و اطلاعات لازم را به همراه استدلال های کمی دقیق به دست آورد و واکنش های مناسب را نشان داد. در واقع به صورت خلاصه و دقیق می توان گفت که هوش مصنوعی دانش شناخت و طراحی عامل های هوشمند است. امروزه استفاده از هوش مصنوعی در بازارهای مالی دنیا از همیت ویژه ای برخوردار شده است و ما شاهد این جریان هستیم که بسیاری از شرکت های بزرگ و کارتل های برای تجزیه و تحلیل داده های مربوط به سهام از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

استفاده های هوش مصنوعی

همانطور که گفته می شود، امروزه در همه حوزه ها و عرصه های زندگی استفاده می شود. در حوزه سیاست، سلامت، اجتماع و حتی اقتصاد به وفور از هوش مصنوعی استفاده می شود و استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است. با این حال باید گفت که از جمله صنایع و حوزه هایی که از هوش مصنوعی در آن استفاده می شود، حوزه اقتصادی است. بر اساس آمارها و گزارش ها، امروزه در صنعت اتوماسیون بیشتر از صنایع دیگر از هوش مصنوعی استفاده می شود. شرکت های مختلف در سرتاسر دنیا از امکانات و دستاورهای هوش مصنوعی برای معاملات خود استفاده می کنند. از این رو، استفاده از هوش مصنوعی در صنعت و همچنین بازارهای مالی امروزه بسیار گریزناپذیر است. به همین دلیل است که امروزه اکثر کشورها به دنبال استفاده حداکثری از هوش مصنوعی هستند و به دنبال سرمایه گذاری بیشتر بر روی آن می باشند.

هوش مصنوعی در تحلیل تکنیکال

بازارهای مالی از جمله بازار فارکس از جمله بازارهایی هستند، که امروزه شاهد استفاده روز افزون و بیشتر هوش مصنوعی می باشند. امروزه اکثریت شرکت ها و کمپانی های بزرگ و مطرح دنیا به دنبال استفاده حداکثری از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده های بازار می باشند. اما برای بسیاری از افراد، ممکن است، این سوال مطرح شود، که چگونه می توان از هوش مصنوعی در بازار سهام و سرمایه استفاده کرد. برای آشنایی با نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازار سهام و بازار باید با برخی مفاهیم کاربردی هوش مصنوعی آشنایی داشته باشیم. از جمله این مفاهیم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

یادگیری عمیق

یکی از مفاهیم کاربردی در هوش مصنوعی استفاده از مفهوم یادگیری عمیق است. این مفهوم را به نام یادگیری سلسله مراتبی نیز نام می برند. استفاده از یادگیری عمیق در چند سال اخیر بسیار با استقبال فراوان مواجه شده است. از این رو، امروزه بسیاری از بازنمایی ها امروزه تا حد بسیار زیادی بر اساس تفسیر اطلاعات و الگوهای ارتباطی در یک سیستم بیولوژیک عصبی مانند رمزگذاری عصبی الگو گرفته اند انجام می شود.

بر این اساس همین کارکردی که یادگیری عمیق دارد، می توان گفت که این مفهوم بنیان اصلی هوش مصنوعی را نشان می دهد. البته ذکر این نکته حائیز اهمیت است، که بسیاری از سازمان ها امروزه از یادگیری عمیق برای کارکردهای مختلف استفاده می کنند.

یادگیری ماشین

از دیگر مفاهیمی که در هوش مصنوعی مورد توجه است، یادگیری ماشین است. یادگیری ماشین از مهم ترین بخش ها و شاخه های هوش مصنوعی است. یادگیری ماشین می توان گفت که به تنظیم و اکتشاف شیوه های و الگوریتم هایی می پردازد و بر اساس آن رایانه ها و سامانه ها توانایی یادگیری را پیدا می کنند. به عبارت دیگر باید، گفت که یادگیری ماشین عمدتا بر روی یادگیری ماشین ها بر اساس تجربیات خود ماشین و پیش بینی های مبتنی بر این تجربیات است. این فناوری ماشین ها را قادر می کند، که بر اساس برنامه ریزی های ویژه تصمیمات داده محور و قابل اطمینان را اتخاذ می کنند. یادگیری ماشین امروزه کاربردهای بسیار فراوانی است، که از جمله آن می توان به مدیریت پر تفوی، معامله الگوریتمی، کشف کلاهبرداری های مالی و فرآیندهای بیمه گری و وام دهی را نام برد.

هوش مصنوعی و بازار سهام

در دنیای امروز هزاران هزار سهام در انواع بازارها وجود دارد، که این تنوع بالا می تواند برای بسیار گیج کننده و سر درگم کننده باشد. به ویژه این که برای بسیاری از معامله گران و تحلیل گران، تجزیه و تحلیل بازار با وجود این تنوع بالا بسیار دشوار است. از این رو، استفاده از فناوری هوش مصنوعی می تواند برای معامله گران و تحلیل گران بسیار مفید باشد و کمک کند که آنها در کمترین زمان بتوانند داده های زیادی را جمع آوری کرده و بتوانند به تجزیه و تحلیل بپردازند. با استفاده از هوش مصنوعی می تواند هزاران سهم را در یک بازه زمانی واقعی رصد کرد و بتوان بهترین و مناسب ترین ایده ها را از این فرایند به دست آورد. به همین دلیل است که در دوره کنونی استفاده از فناوری هوش مصنوعی در بازارهای سهام در حالت خاص و بازار سرمایه و سهام به صورت عامل شده است.

امروزه بسیاری از معامله گران و تحلیل گران می توانند از اخبارهای مختلف را به از کانال های مختلف به دست آورند. معامله گران و تحلیل گران با استفاده از این اخبار و داده ها می توانند داده های سهام را رصد می کنند. اما آنچه که در این میان اهمیت بسیار دارد، استخراج داده ها و اطلاعات است که از مجموعه اطلاعات ساختار بندی نشده بسیار دشوار است. بنابراین برای معامله گران و تحلیل گرانی که به دنبال دریافت اطلاعات دقیق می باشند، استفاده از هوش مصنوعی است. با استفاده از هوش مصنوعی می تواند این داده ها و اطلاعات را چهارچوب بندی کرد و مدیریت نمود.

در نهایت باید گفت که، از آنجایی که هدف ما تولید محتوای فاخر است. بنابراین اگر پیشنهاد و انتقادی در مورد این مطلب دارید، می توانید نظریات خود را با ما در میان گذراید و ما را برای تولید محتوای کاربردی تر و فاخر یاری کنید.